Erdemli

ŞİRKET KISA TARİHİ

Hakkımızda

ŞİRKET KISA TARİHİ

Erdemli Proje ve Müşavirlik Ltd. Şti. 1971 yılında Metin Erdemli Proje Bürosu olarak kurulmuş ve Taksim’deki ilk ofisinde hizmet vermeye başlamıştır.

İlk dönem projeleri ülkenin altyapı eksikliği doğrulusunda eğitim yapıları ve sağlık yapıları yönünde gelişmiş sonraki dönemde ülkedeki gelişmelere paralel bir değişim ile daha ileri hizmet beklentisi olan endüstri yapılarına doğru hissedilir bir kayış gerçekleşmiştir.

1984 yılında Erdemli Proje Müşavirlik Ltd. Şti. adını alan firma; yabancı yatırımların yöneldiği endüstri yapıları, konaklama yapıları, iş-yönetim merkezleri gibi alanlarda birçok ilke imza atmıştır.

1991 yılında İnşaat Yüksek Mühendisi Kerem PEKER ortaklığa dahil olmuştur.

Takip eden yıllarda çelik ve karma yapılar, performans esaslı yapı tasarımı, onarım ve güçlendirme, tarihi yapıların yapısal restorasyonu, tanımlı performans ve senaryolar için patlama ve yangın tasarımları, ileri dinamik analizler ve sayısal doğrulama analizleri, yapıların sağlık denetimi ve sensör teknolojileri yardımı ile hasar ve durum kontrolleri benzeri alanlar da uzmanlık alanlarına katılmıştır.

Talep eden işverenler için sahada mesleki kontrollük yanında sürekli ekip kurularak proje yönetimi (kalite-süre-maliyet-sözleşme) hizmetleri de uzmanlık alanı olan hizmetler arasına eklenmiştir.